Közösen játszottak „Kicsik” és „Nagyok”

„Az Úrra tekintek szüntelen, nem tántorodom meg, mert a jobbomon van.”
Zsolt. 16,8

A Nyíregyháza- Városi Református Egyházközség közös fenntartása alá tartozó intézmények – a Jókai Idősek Klubja és a Mustármag Bölcsőde gondozottjai – 2015. június 11-én délelőtt együtt múlatták az időt. A klub tagjai zenés táncos műsorral készültek a bölcsődés gyermekek számára. A Hupikék törpikék c. előadás során az idősek mindenben igazodtak a gyermekek igényeihez. A műsor mozgalmas, színes és szórakoztató volt. A szereplők elbűvölőek voltak. Pl.: Dulifuli „semmit nem szeretek”-sége, Törpojáca önmagában gyönyörködése, Törpilla szépsége, Törpapa bölcsessége kedvesen mutatták be egy-egy emberi tulajdonságunkat. A gyermekek tapssal és mosollyal kísérték végig az előadást, még Hókuszpók és Sziamiaú sem keltett félelmet bennük. Olyannyira nem, hogy az előadás végén a bölcsődések bátran mentek oda a „törpökhöz” és együtt táncoltak, fényképezkedtek. Az idősek ajándékkal is kedveskedtek, minden gyermek kapott egy Dörmi szeletet, aminek nagyon örültek.

Ez a találkozás már-már hagyománynak mondható a két intézmény között, hiszen az elmúlt években a klub tagjai saját, kézzel készített játékokkal kedveskedtek a bölcsődéseknek. Puha babákkal, napocskás és elefántos párnákkal színesítették játékgyűjteményünket. Hálás köszönet minden résztvevőnek az örömért, a szeretetért, amivel a gyermekekhez közeledtek.

idosek_008

További képek

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.