„…elefántcsont palotából zeneszóval vidámítnak téged.”
Zsolt. 45,9

2015. június 12-én a zenei nevelés kapott hangsúlyt, ezen belül is a népzenével és népi hangszerekkel ismerkedhettek meg a gyermekek. A Vikár Sándor Zeneiskola zenepedagógusa és előadóművésze, Hajdú Ágota látogatott el a Mustármag Bölcsődébe.

Intézményünkben mindennapos az énekszó, a zenei nevelés, de most a zene világnapjára (június 21.) megemlékezve még több hangszerrel és új énekkel találkozhattak és ki is próbálhatták azokat a gyerekek. Citeraszó zengett, különböző madárhangokat utánzó síp szólt, tárogató és csörgők zenéltek. Hajdú Ágota mindenkit megmozgatott: gyerekeket és kisgyermeknevelőket egyaránt. A félórás műsort nagy örömmel fogadták a kicsik és tanulásra nyitott füllel a nagyok. A tapsot, az együttműködést, az átszellemült, érdeklődő gyermekarcokat látva Hajdú Ágota ígéretet tett, hogy máskor is ellátogat intézményünkbe.

 zene_009

További képek

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.