„Kész a szívem Istenem, kész a szívem arra, hogy énekeljek és zengedezzek.”
Zsolt. 57, 8

templom

Hálaadó zenés áhítatra került sor a Nyíregyháza Városi Református templomban 2015. június 7.-én vasárnap 17.30-tól. Az istentiszteleten az egyházközség énekkara és a Nyírségi Református Egyházmegye évközi kántortovábbképző tanfolyamának hallgatói szolgáltak kórus- és orgonaművek előadásával. Az egyesített kórus előadásában elhangzott művek a következők voltak:

Dicsőség és dicséret Tenéked – virágvasárnapi himnusz
Berkesi Sándor-Kádár Ferenc: Keresd az Istent népem
Jöjj, Szentlélek Úristen
– népének
Gárdonyi Zoltán: Isten szívén megpihenve
G.P.da Palestrina: Úr Jézus, győztes nagy Király
Beharka Pál: Nap és pajzs az Úr
Halmos László: Örvendetes napunk támadt
G.F. Händel: Győzelmet vettélcsoportkep evzaro zenes ahitat 2015.06.

A rendhagyó alkalom egyben hagyományteremtő is szeretne lenni, felbuzdulva a közös szolgálat inspiráló erején.

A kántortovábbképző idén 5., jubileumi tanévét zárta és szeptembertől, a 2015/2016-os tanévben továbbra is várja az egyházmegyéből mindazokat a kántorokat, kórusvezetőket, akik elméleti vagy gyakorlati tudásukban gyarapodni szeretnének.

Kissné Mogyorósi Pálma
kórus- és tanfolyamvezető

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.