Sóstói Szivárvány Idősek Otthona energetikai korszerűsítése

A KEHOP-5.2.3 „Egyházak épületenergetikai fejlesztései megújuló energiaforrás hasznosításának lehetőségével” tárgyú felhívására a 1084/2016. (II. 29.) Korm. határozattal elfogadott éves fejlesztési keretben a Tiszántúli Református Egyházkerület, mint Kedvezményezett 2016.12.05. napon támogatási kérelmet nyújtott be, amelyet a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programok Irányító Hatósága, mint Támogató 2017.01.27. napon kelt támogató döntés szerint támogatásban részesített. A Támogató döntése alapján Kedvezményezett 200.000.000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült.

Projekt összköltsége: 200.000.000 Ft

A támogatás összege: 200.000.000 Ft

Támogatás intenzitása: 100%

Projekt azonosító száma: KEHOP-5.2.3-16-2016-00070

Projekt címe: Sóstói Szivárvány Idősek Otthona energetikai korszerűsítése

Kedvezményezett: Tiszántúli Református Egyházkerület

Támogató: Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programok Irányító Hatósága

A projekt fizikai befejezésének napja: 2018.05.01.

A 200,00 millió Ft összköltségvetésű beruházásban a Sóstói Szivárvány Idősek Otthona energetikai korszerűsítése valósul meg 100%-os támogatási intenzitású, vissza nem térítendő támogatás mellett.

Projekt tartalma:

A projekt keretében energiahatékonysági fejlesztés valósul meg, melynek elemei az alábbiak:

• homlokzati hőszigetelő rendszer építése,
  • zárófödémek hőszigetelése
  • lapostető hőszigetelése,
  • fűtéskorszerűsítés,
  • megújuló energiaforrás (napelem és napkollektor)

A tervezett építési tevékenység: Energiahatékonysági fejlesztés, mely tartalmazza a homlokzati hőszigetelő rendszer építését, a lapostető szigetelését, a fűtési rendszer és a hideg-melegvíz rendszerének felújítását, valamint napelemesés napkollektoros rendszer kiépítését.