Mustármag Bölcsőde

„ Engedjétek hozzám jönni a gyermekeket, és ne tiltsátok el őket, mert ilyeneké az Isten országa. Bizony mondom néktek, aki nem úgy fogadja az Isten országát, mint a gyermek, semmiképpen sem megy be abba. Márk evangéliuma:10:14-15”

Egyházi intézményként felekezeti hovatartozástól függetlenül várjuk az érdeklődő szülőket és gyermekeket.

Nyíregyháza- Városi Református Egyházközség fenntartása alá tartozó Mustármag bölcsőde, 60 férőhelyen biztosítja, Nyíregyháza és kistérségeiben élő bölcsődés korú kisgyermekek nappali ellátását.

Feladatunknak tekintjük, hogy biztonságot, nyugalmat, szeretetet sugárzó, családias légkört teremtsünk, azon kisgyermekek számára, akiket szüleik ránk bíznak életük legfontosabb első három évében.

Célunk, hogy személyre szabott bánásmóddal, járuljunk hozzá a gyerekek személyiségének kibontakozásához, egy nagycsaládot mintázva, egyházi értékeket képviselve a szülők és a gyerekek életében egyaránt.

Fontos számunkra, hogy színvonalas, változatos, hátteret biztosítsunk a gyerekek mindennapjaiba.

Tágas, világos csoportjainkban, kis létszámú (10-12fő), hasonló korú gyermek csoportokat alakítunk ki. Három gondozási egységünkben, (Bárányka – Halacska – Kisgalamb).

Több éves tapasztalattal rendelkező és főiskolát végzett kisgyermeknevelők, teszik lehetővé, hogy a gyerekek mindennap kamatoztathassák egyéni tudásaikat és képességeiket. Csoportban építő és aktív szerepeket tölthessenek be.

Szolgáltatásaink

SZOLGÁLTATÁSAINK

• Zenebölcsi
    • Zenés, énekes gyermektorna
    • Énekes, mondókás hitbéli nevelés
    • Vizuális foglalkozások
    • Só-szoba (Fényterápia)
    • Igény szerint speciális tanácsadás
    • Hagyományőrzés koruknak megfelelő népi játékokkal, mondókákkal ismerkedés
    • Játékos angol nyelvű foglalkozás
    • Beszédindító foglalkozások fejlesztő pedagógussal
    • Időszakos Gyermekfelügyelet

A szolgáltatásokat a gyerekek délelőtti napirendjébe építjük be, térítésmentesen

ÉTKEZÉS

A közös étkezések előtt rövid kis imával, kezdik a gyerekek az étkezéseket. A kisgyermeknevelők odafigyelésének köszönhetően, a gyerekek hamar meg tanulnak önállóan étkezni. Pohárból inni, evőeszközt használni, étkezések előtt és után kezet mosni.

A megfelelő folyadékpótlás, az étkezések időpontjától függetlenül is történik.

Az egészséges táplálásra különös módon figyelnünk kell a gyermekeink jövője szempontjából. Intézményünkben élelmezésvezető kolleganő készíti hetente változó étlapunkat, ami a faliújságon tekinthető meg. Ételallergiás gyermekeink étkeztetését Dietetikus ellenőrzi. Napi négyszeri étkezést, biztosítunk a gyerekek számára. Az étlapunk az évszaknak és a beíratott gyermekek korának és fejlettségének megfelelően összeállított. A 37/2014.(IV.30.)EMMI rendelet, rendszeres étkezést biztosító, szervezett élelmezési ellátáskeretében szolgáltatott élelmiszerekre vonatkozó táplálkozás – egészségügyi előírásokról szóló rendelete alapján, amely a bölcsődés korcsoport közétkeztetésére irányul.

NAPIREND:

Ami igazodik a gyermekek életkorához és az évszakhoz egyaránt.

Nyitva tartás: Minden hétköznap 6.30 – 17.30

6.30-tól Érkező gyermekek fogadása, szabad játék tevékenység. Egyéni igény szerint pihenés
7.45 Kézmosás, gondozási műveletek szükség szerint.
8.00 Reggeli
8.30 Szabad játéktevékenység
9.00 Játékos foglalkozás
10.00 Tízórai
10.15 Időjárás függvényében, udvari- vagy csoportszobai szabad játéktevékenység
11.30 Folyamatos udvarról bejövetel „ sajátgondozónő” rendszer alapján. Gondozási sorrend alapján wc-ztetés, biliztetés, pelenkázás, mosakodás, fésülködés.
12.00 Ebéd
12.30 Csendes pihenő
15.00 Ébredési sorrendben, gondozási műveletek szükség szerint.
15.15 Uzsonna
15.30 Folyamatosan hazamennek a gyerekek a szüleikkel.

ÁRAINK

Étkezési díj: 450 ft/ nap
Gondozási díj: a szülők jövedelmétől függően változik.
Időszakos gyermekfelügyelet: 300 ft/óra + 450 ft étkezés
Egész napos időszakos gyermekfelügyelet: 1650 ft/nap

Mustármag Bölcsőde

Cím: 4400 Nyíregyháza, Semmelwies utca 22.
Telefon: 06-42-781-258
Mobil: 0630-8612208
Intézményvezető: 06-30-755-3543
Email: mustarmagbolcsi@gmail.com
Honlap: www.mustarmagbolcsode.hu
Fogadónap:  Kedd és Csütörtök 9.00 – 11.00 óra között (Előre egyeztetett időpontban)

Bölcsődénk egész évben folyamatosan üzemel, jelentkezésket folyamatosan fogadunk!

Bölcsődei felvétel

A bölcsődei felvételi kérelemmel egyidejűleg benyújtandó/bemutatandó dokumentumok:

• a kérelmező szülő/törvényes képviselő lakcímet igazoló hatósági igazolványa
  • a gyermek TAJ (hatósági igazolvány), és lakcímet igazoló hatósági igazolványa,
  • szülők/egy háztartásban élők utolsó tárgyhavi nettó jövedelemigazolása (munkabér, GYES, GYED, családi pótlék, gyermektartásdíj, egyéb jövedelem),
  • rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülők esetén az arról szóló határozat,
  • sajátos nevelési igényű/korai fejlesztést igénybe vevő gyermek esetében: Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat által kiállított szakértői vélemény, vagy a Korai Fejlesztő Központ írásos véleménye,
  • abban az esetben, ha a gyermeknek ételallergiája vagy ételintoleranciája van: szakorvosi vélemény,
  • munkáltatói igazolás, vagy szándéknyilatkozat a munkába állás időpontjáról

Jövedelmi adatok:

• rendszeres jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző hónapban kapott összeg,
  • nem rendszeres jövedelem, illetve vállalkozásból, őstermelésből származó jövedelem esetén a kérelem benyújtását megelőző tizenkét hónap alatt kapott összeg egyhavi átlagát együttesen kell figyelembe venni

Letölthető dokumentumok

Kérelmek

Bölcsődei ellátás iránti kérelem 2018 (Letöltés)

Álláshirdetések

Jelenleg nincsenek nyitott állásaink, de küldje el önéletrajzát adatbázisunkba.

Küldje el önéletrajzát

Önéletrajzát megkaptuk! Reagálni fogunk, amint aktuálissá válik!
Hiba történt! Kérem próbálkozzon újra később!
Mustármag Bölcsőde

Köszönjük az üzenetetét! Hamarosan reagálunk!
Hiba történt! Kérem próbálkozzon újra később!