TOP-6.2.1-19-NY2-2020-00003

Projekt azonosítószáma: TOP-6.2.1-19-NY2-2020-00003

Támogatás összege:   199 912 372 Ft

Támogatás mértéke (%-ban): 100 %

Projekt fizikai befejezésének dátuma: 2023.06.30.

Projekt tartalmának bemutatása:

A projekt elsődleges célja a Mustármag Bölcsődében a 60 fős bölcsőde 20-26 fős bölcsődei férőhellyel való bővítése volt.

A beruházás kapcsán a bővítéssel 8 csoportszoba található meg összesen a bölcsődében, mely a meglévő kiszolgáló helyiségek bázisán valósult meg, azoknál a személyzet számára szükséges kiegészítéssel. A gyermekszobák 40 m2 nagyságúak. Az előirt 3 m2/fő előírás betartásával, 2x13 gyermek helyezhető el a bővítményben.  A meglévő épület csoportszobáinak tartalék területeit is figyelembe véve az összes elhelyezhető gyereklétszám 8x10=80, illetve 8x13=104 fő. A játék- és pihenőterület nagyság a minimum 10m2/fő, azaz 10 főre 1000 m2 jut.

A bölcsődei ellátást nyújtó intézmény, szolgáltató családbarát intézményként, szolgáltatásként hozzájárul a családok életminőségének javításához, a szülők munkavállalási esélyeinek növeléséhez.

A gyermekjóléti alapellátások közül a bölcsődei ellátási formákhoz (bölcsőde, mini bölcsőde, családi bölcsőde) való hozzáférés javítását és a bölcsődei ellátási formák által nyújtott szolgáltatások minőségi fejlesztését segíti elő, ezáltal hozzájárulva a kisgyermeket nevelők munkavállalásának támogatásához, a családok segítéséhez, különösen a leghátrányosabb helyzetű térségekben lévő gyermekek minél korábbi életkorban történő megsegítéséhez.

Összegezve tehát jelen projekt a céljaink eléréséhez teljes mértékben hozzájárult.