Május 16. - Különleges konfirmáció lesz

• május 1, 2021

2021. május 16-án, vasárnap különleges konfirmációs ünnepségre készül a Nyíregyháza-Városi Református Egyházközség közössége.

A 2019-20-as és a 2020-21-es tanév konfirmandusai egy napon fognak fogadalmat tenni, összesen négy ünnepi istentiszteleten, a járványügyi szabályok gondos betartása mellett.

Az istentiszteletek alkalmán a konfirmandus fiatalok és családtagjaik foglalnak majd helyet a templom épületében - előre bejelentett létszám szerint, a név szerint kijelölt padokban, a gyülekezet többi tagja szabadtéri ülőhelyeken követheti majd az eseményeket egy LED-fal segítségével.

A konfirmandusok szüleik mellett ülnek majd, helyükön felállva tesznek fogadalmat, és csak az áldásvételre vonulnak az úrasztalához, maszkban, egymástól távolságot tartva.

Az istentiszteletek rendje a következő:

8:30 - 2020/21-es évfolyam, csak a Jókai Mór Református Általános Iskola tanulói

10:30 - 2020/21-es évfolyam, a város valamennyi iskolájának tanulói, kivéve Jókai

14:30 - 2019/20-as évfolyam, a város valamennyi iskolájának tanulói, kivéve Jókai, Krúdy

16:30 - 2019/-20-as évfolyam, csak a Jókai Mór Református Általános Iskola és a Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium tanulói

Mivel a fiatalok gyülekezetbe fogadása egyházunk kiemelt ünnepe, mind a négy istentiszteletre szeretettel várjuk a gyülekezet valamennyi tagját!