Presbiterválasztás 2023

• október 29, 2023

Kedves Egyháztagunk!

A Magyarországi Református Egyház törvényes rendje szerint hatévente sor kerül a gyülekezetek presbiteri vezetőinek tisztújítására, így a mi gyülekezeti közösségünk is főgondnok, presbiterek és pótpresbiterek választása előtt áll. Az Egyházközség Választási Bizottsága elvégezte a fenti tisztségekre való jelölést, a Presbitérium pedig megállapította a jelöltek listáját.
Így kerül sor 2023. november 12-én, a 8.30-kor, 10.30-kor és 17.30-kor kezdődő egyházközségi részközgyűléseken a választói joggal bíró, Választói Névjegyzékben szereplő egyháztagjaink által a főgondnok, presbiterek és pótpresbiterek megválasztására.

Annak érdekében, hogy felelősségteljesen szavazhassunk, közreadjuk ezt a tájékoztató füzetet, amelyben a jelöltek bemutatkozását olvashatjuk.

A füzet innen tölthető le:

Testvéri köszöntéssel, a Presbitérium Elnöksége:

Dr. Gaál Sándor
lelkipásztor