Bárka ifi - Beregdarócon ismét egy új ifjúsági csoport született

• június 14, 2022

2022. június 6-án, pünkösdhétfő délutánján népes küldöttség indult el Nyíregyházáról, hogy a beregdaróci Hét Csillag Üdülő és Konferencia Központba látogatva együtt töltsön el egy programokban gazdag kirándulást.

A kiránduláson az 55 idén konfirmált, 8. osztályos fiúk és lányok mellett segítőként vett részt 11 középiskolás fiatal, a meglévő ifjúsági csoportokból, és 3 lelkipásztor vezette a programot.

Konfirmációs kirándulás

Az első nap ismerkedős játékokkal, fürdőzéssel és szaunázással, késő esti vetélkedővel telt, és a gyönyörű Beregdaróci Református Templomban éjszakai áhítattal zárult. Megható volt, amikor az áhítat után, éjfélhez közeledve a lelkipásztorok felajánlották a templomban maradás, csendes imádság lehetőségét, amivel a fiatalok többsége élt is.

Konfirmációs kirándulás

Másnap reggeli tornával indult a nap, amely után testi és lelki táplálkozás következett: reggeli és reggeli áhítat formájában.

Konfirmációs kirándulás

A délelőtt folyamán egy előadás gondolkodtatta el a résztvevőket a gyülekezethez tartozás bibliai alapjairól, majd a szervező fiatalok segítségével a most konfirmált diákok megismerkedhettek a Nyíregyháza-Városi Gyülekezet ifjúsági szolgálatával.

Konfirmációs kirándulás

Kézműveskedéssel és focival folytatódott a program, amely végig megmozgatta a fiatalokat, hiszen a két nap során egy vetélkedő keretei között mérhették össze tudásukat és ügyességüket.

Konfirmációs kirándulás

A kirándulás alatt megalakult a gyülekezetünk legújabb ifjúsági csoportja, amely később nevet is kapott: "Bárka" ifiként folytatja működését.

Isten áldását kívánjuk életükre, közösségükre, Egyházközségünk további lelki gyarapodására!

A kirándulás képei megtekinthetők itt: