Elballagtak első óvodásaink

• június 13, 2023

Különleges eseménynek adott helyet az egyházközségünk református temploma 2023. június 9-én délután. Ekkor került sor a református óvodánk Kiss Ernő utcai részlegébe járó 6 nagycsoportos óvodásunk ballagási ünnepségére, melyet hagyományteremtő céllal szerveztünk.

Az ünnepségre nemcsak a búcsúzó nagycsoportosok családtagjait, hanem valamennyi óvodába járó gyermek hozzátartozóját vártuk.

Óvodai ballagás

Az óvodások nagy izgalommal készültek az eseményre, mely a ballagók és az őket nevelő két óvodapedagógus és dajka néni ünnepélyes bevonulásával vette kezdetét. Ezt követően óvodásaink műsorára került sor, majd az iskolába készülő gyermekek megkapták a tarisznyákat is.

Az eseményünket megtisztelte jelenlétével a fenntartó egyházközség képviselőjeként Dr. Gaál Sándor esperes úr.

Óvodai ballagás

Különleges pillanata volt a délutánnak, amikor a búcsúzó gyermekeket megáldották a szüleik.

Az ünnepség végén egy szimbolikus kapun kísérték át a ballagókat az óvó nénik, melynek túloldalán Mócsánné Nagy Ágnes intézményvezető és Keresztesné Csernyi Julianna igazgatóhelyettes várta a gyermekeket. Nem ballagnak messzire, hiszen szeptembertől mindannyian a Jókai Mór Református Általános Iskolában kezdik meg tanulmányaikat.

Óvodai ballagás

Az alkalom szeretetvendégséget követően táncházzal zárult.

Hálásak vagyunk Istennek azért, hogy megőrzött és vezetett bennünket az elmúlt időszakban!

Kívánjuk, hogy Ő áldja és őrizze meg az iskolába induló gyermekeket családtagjaikkal együtt!

Klincsikné Dr. Simon Enikő