Felnőttek keresztelése és konfirmációs fogadalomtétele

• december 16, 2018

Advent 3. vasárnapján ismét nagy öröm érte a 10.30-as istentiszteleten résztvevő gyülekezetet, és így egész Egyházközségünket is. 16 felnőtt végezte el gyülekezetünk Keresztkérdések címet viselő, felnőttkonfirmációs felkészítő sorozatát, és jutott arra az elhatározásra, hogy hitét a közösség előtt is felvállalja, megvallja. Közülük hárman ezen az istentiszteleten részesültek a keresztség szentségében is. A konfirmandusoktól Dr. Gaál Sándor esperes úr vette ki a fogadalmat, majd felhatalmazta őket a teljes jogú egyháztagságra, és az ősegyház gyakorlata szerint kézrátétellel áldotta meg mindnyájukat. Egészen különleges élményt jelentett, hogy a konfirmálók között volt kettő anyja-lánya, egy anyja-fia páros és egy házaspár is. A konfirmált, és a gyülekezet közösségébe befogadott egyháztagok első úrvacsoravételére a karácsonyi ünnepen kerülhet sor. Istené legyen a dicsőség!

A konfirmált felnőttek névsora:
Balázs Mária Tünde
Földi Eszter