• október 6, 2019

Különleges kiránduláson vehettek részt gyülekezetünk tagjai 2019. október 6-án vasárnap, a délelőtti istentiszteletet követően.

A jelentkezők seregének mintegy harmada (kb. 50 fő) kerékpárral, további 100 ember pedig busszal indult el a 38-as számú főút mentén, hogy megismerje a közelben fekvő néhány település reformátusságának életét, és közben természetesen egymást is. A néhány hónapos legkisebbektől a legidősebbekig minden korosztály képviseltette magát.

Gyülekezeti biciklitúra és buszos kirándulás

A buszos csapat a nyírteleki missziói gyülekezet érintésével Szabolcsba érkezett, és ott ismerkedett meg az árpád-kori templom történetével, amelyet a helyi gyülekezet lelkipásztora, Veres Péter mutatott be. A történelmi földvárban tett rövid séta után Rakamaz érintésekor egy református templomépítés eseményeiről beszélgethettek a kirándulók.

Gyülekezeti biciklitúra és buszos kirándulás

Tiszanagyfaluban a meleg ebéd mellett találkozott egymással a gyülekezet kerékpáros és buszos része, itt a helyi templomban Andrássy Gergely tiszteletes beszámolóját, a gyülekezet bemutatását hallgathattuk meg. Közösen imádkoztunk a megismert települések lelki életéért, a lelkipásztorok és presbiterek munkájáért.

Hamarosan haza kellett indulnunk, hogy akik a viharos szél ellenére biciklivel teljesítették az 50 km-es távot, még sötétedés előtt hazaérkezzenek. Ők, teljesítményük elismerésére oklevelet kaptak, amely remélhetőleg csak az első a jövőbeni gyülekezeti biciklitúrán szerzett elismerések gyűjteményéből.

Gyülekezeti biciklitúra és buszos kirándulás

A buszon közlekedők különleges feladatot kaptak a hazavezető úton: olyan útitárs mellett kellett helyet foglalniuk, akinek addig a nevét sem tudták. Ez az apróság is elősegítette, hogy egy tartalmas délután végén mindenki jó hangulatban, szép élményekkel és épségben érkezett haza, Nyíregyházára. Istené legyen ezért is a dicsőség!