Imaközösség a házasságokért

• február 7, 2021

Bő egyórás imaalkalmat tartottak a Nyíregyháza-Városi Református Egyházközségben a Házasság Hete rendezvénysorozat első napján, 2021. februrá 7-én, vasárnap délután.

Az alkalom vezérfonalát Szikszai György Keresztyén tanítások és imádságok című könyvének házaspároknak szóló fejezetei adták. A 18. századi, veretes nyelvezettel megfogalmazott, de a mai napig aktuális, egyszerű, biblikus tanítások felolvasása után közösen imádkoztak a jelenlevő férfiak, majd a jelenlevő asszonyok azért, hogy házastársi szerepüket Istentől kapott erővel, békességgel és örömmel tudják betölteni.

Házasság Hete

A házaspárok a Szikszai György tollából származó házastársi imádságokat nyomtatásban is megkapták, hazavihették.

A Nagy-Britanniából származó házasságheti rendezvénysorozat majd egy évtizede erősíti meg a párokat házastársi hivatásukban. Idén a járványhelyzetre való tekintettel jóval kevesebb rendezvény valósult meg, azonban online formában számos előadást tartottak országszerte.

Ezeket vissza lehet nézni a hivatalos honlapon: www.hazassaghete.hu és a rendezvény facebook-oldalán.