Jézus kereszthalálára énekelve emlékeztünk

• március 30, 2024
Ősi keresztyén hagyomány a böjt utolsó két hetében Krisztus kínszenvedésére és halálára emlékező passiótörténet felidézése. Az új énekeskönyv Passióéneke a 68. genfi zsoltár dallamára közli Szenczi Molnár Albert veretes, 1612-ben keletkezett szövegét, amely 23 versben vezet végig a négy evangélium leírásait egybefoglaló történeten.

Nagypénteki passiós istentisztelet

Az ismert dallamnak köszönhetően a passióéneket az egész gyülekezet énekelheti, annak hosszúsága miatt azonban - az énekeskönyv Szerkesztőbizottságának javaslatát követve – gyülekezetünkben az idén a passióének dramatizált megszólaltatását valósítottuk meg.
A történet egyes szereplőinek szavai szólóhangokon, míg az elbeszélő részek a férfikar és nőikar éneklésével szólaltak meg. Az ének kíséretét az orgona mellett ez alkalommal további hangszerek (hegedű, cselló, zongora) is szolgáltatták.

Az istentisztelet videófelvétele megtekinthető itt: