Két református óvoda épül Nyíregyházán

• június 21, 2021

Két új óvodaépület alapkövét helyezték el 2021. június 19-én Nyíregyházán, az Örökösföldi Református Templom mellett, illetve a belvárosban, a Kiss Ernő utca és a Deák Ferenc utca találkozásánál. A tervek szerint a belvárosi református óvoda négy, míg az örökösföldi intézmény három csoporttal kezdi majd meg működését.

Református óvodák alapkövének letétele

A kettős ünnepi alkalmon igehirdetéssel szolgált dr. Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke, az önkormányzat nevében Halkóné dr. Rudolf Éva képviselőasszony mondott köszöntő szavakat, és jelen voltak az országos Óvodafejlesztési Projektiroda képviselői is, illetve Szabó Zoltán, a kivitelező Épadker kft. vezetője.

A beruházások várhatóan 2022 végére készülnek el.

Az alapkőletételen elhangzott igei üzenetek:

Örökösföldön: "Jézus azonban magához hívta őket, és így szólt: Engedjétek hozzám jönni a kisgyermekeket, és ne akadályozzátok őket, mert ilyeneké az Isten országa." (Lukács 18,16)

A belvárosban: "Gyermekek és csecsemők szája által is építed hatalmadat ellenfeleiddel szemben, hogy elnémítsd az ellenséget és a bosszúállót." (Zsoltárok 8,3)

Az alapkőletétel képei megtekinthetők itt: