Kihívás a piramisok földjén - Többgenerációs gyülekezeti tábor Berekfürdőn

• augusztus 21, 2020

2020. augusztus 16-án, vasárnap mintegy 130 fős küldöttség indult Nyíregyházáról a berekfürdői Megbékélés Házába, hogy együtt töltsön egy igazán családias hetet gyülekezeti közösségben.

A legfiatalabb táborlakó egy 6 hetes kislány, a legidősebb egy 80-as éveiben járó asszony volt.

A hét során József története állt a reggeli áhítatok, korosztályonkénti bibliatanulmányozások, csoportos beszélgetések középpontjában. Mivel rengeteg gyermek volt, esténként egy keresztyén regény történéseit hallgathatták meg a táborozók, amely a felnőttek számára is érdekes fordulatokat rejtett magában.

Berekfürdői gyülekezeti tábor

A táborban a bibliai üzenetek és a sok éneklés mellett szerepet kaptak a szabadidős tevékenységek is, mint például a fürdőzés, a strandfoci, asztalitenisz, billiárd, reggeli kocogás, kicsik számára homokozás, játszóterezés, séta.

Berekfürdői gyülekezeti tábor

Mint minden táborban, idén is sor került kézműveskedésre. A lányok és hölgyek makraméztak, a fiúk és férfiak méhek számára készítettek házikót, amelyeket a zárónapon kiállítottak, majd mindenki hazavihette.

Berekfürdői gyülekezeti tábor

Ahogyan megszokhattuk, idén sem maradhatott el a nagycsaládok alapítása. A közös feladatok megoldása, az aranymondásokkal, különböző szolgálatokkal és tevékenységekkel megszerzett, pontokat jelző mogyorók gyűjtése, az egészséges és a másikat szeretettel segítő versenyszellem mind-mind hozzájárultak, hogy a gyülekezet családjai, kisebb-nagyobb tagjai jobban megismerhessék egymást.

Berekfürdői gyülekezeti tábor

A tábor különlegessége idén is az öt állomásból álló imaséta volt a kápolnában, amely segítette a kötött és szabad programok közötti elcsendesedést, lelki elmélyülést.

Jó élmény volt a táborból hazatérve, hogy a vasárnapi 10.30-as istentiszteleten a jelenlévő táborozók igen nagy számban állhattak ki az úr asztalához, és egy énekkel szolgáltak a gyülekezet felé.

Az istentiszteletről készült videófelvétel megtekinthető itt:

Mindenkinek köszönet jár, aki a tábor megszervezésében bármilyen segítséget nyújtott, Istennek pedig dicsőség, hogy a körülmények ellenére minden akadály elhárult, és a 2020-as többgenerációs gyülekezeti tábor ilyen szép létszámmal létre jöhetett.

Képek a táborról: