Mike Sámuel és Pintér Béla Nyíregyházán

• október 2, 2019

2019. szeptember 30-án kezdődött az a három estés sorozat, amelyen az Evangéliumi Aliansz Szövetség egyházai közös evangelizációt tartottak a Nyíregyháza-Városi Református Templomban.

Az első két este igehirdetője Mike Sámuel kecskeméti baptista lelkipásztor volt, aki az ember lelki útjáról beszélt, ahogyan megérkezik a szent Istenhez, majd a belső békességhez.

Az igehirdető saját életének nehéz időszakaiból is idézve hangsúlyozta, hogy Jézus szeretne az utunk, az útitársunk és az úticélunk lenni.

Szerda este is zsúfolásig megteltek a templom padjai. Ekkor Pintér Béla bizonyságtételét hallgatták az alkalomra érkező református, evangélikus, baptista és metodista egyháztagok és érdeklődők. Sokan érkeztek más településekről, környező gyülekezetekből is. Az alkalom címe ez volt: "Az örömteli szolgálat útja."

Aliansz evangelizáció

A mintegy másfél órás koncert megható pillanata volt, amikor az énekes az emelvényre szólította a jelenlevő gyermekeket, és velük együtt énekelte A szeretet nem fogy el sosem című számát.

"A szolgálatom attól örömteli, hogy a ház előmenetelén dolgozom, és nem a hotelén." (Pintér Béla)