• április 15, 2022

2022. április 15-én, nagypéntek alkalmából tartott ünnepi istentiszteleten passiójátékkal emlékeztünk Jézus Krisztus kereszthalálára.

Az istentiszteleten Bodnár Máté lelkipásztor hirdette Isten igéjét. Jézus halála messzemenően túlmutat önmagán, köze van a mi életünkhöz és halálunkhoz is, hiszen a kereszten legyőzte a bűn, a tévhitek, a magány és a halál sötétségét, és ezzel számunkra is elhozta a kegyelem, a hit, a szeretetközösség és az új élet világosságát - mondta.

Nagypénteki passiós istentisztelet

Az alkalom második részében a Nyíregyháza-Városi Református Egyházközség presbiterei és lelkipásztorai előadásában hallgathattuk meg Jézus szenvedéstörténetét. A szerepek szerint felolvasott evangéliumi szakaszokat a Cantemus vegyeskar gyönyörű éneke Szabó Soma vezényletével tette még szemléletesebbé.

Nagypénteki passiós istentisztelet

A passiós istentisztelet felvétele itt tekinthető meg:

Az alkalomról készült képek: