Olimpia, templomfelújítás, Csupafül, madárodú - ilyen volt Berekfürdő 2021-ben

• augusztus 25, 2021

Két kevésbé ismert bibliai könyv, Ezsdrás és Nehémiás üzenete állt a 2021-es többnemzedékes gyülekezeti tábor középpontjában.

Többnemzedékes gyülekezeti tábor, Berekfürdő

Reggelente a már klasszikusnak számító, interaktív, gyakran humoros jelenetekkel színesített áhítatok az olimpia világába kalauzolták a résztvevőket. Milyen egy jó sportoló? Kiből lehet sikeres olimpikon? Kitartás, rendszeres gyakorlás, feltételek teljesítése, hit megtartása - ezek az értékes tulajdonságok jellemzik a hívő embert is, aki Isten útján igyekszik egyenesen a cél felé.

Többnemzedékes gyülekezeti tábor, Berekfürdő

A délelőtti csoportos beszélgetésekben a résztvevők korosztályonként mélyítették el az ószövetségi történet tanulságait. A templom felújításának viszontagságai, a városfalat újraépítő Nehémiás harcai sok-sok kapcsolódást kínáltak a hétköznapi életünkhöz.

Többnemzedékes gyülekezeti tábor, Berekfürdő

A bibliakörök után kézműves foglalkozással folytatódott a program. A hölgyek nemezeltek, a férfiak és fiúk pedig madárodút, a kicsik számára pedig csipeszből készült repülőket barkácsoltak.

Többnemzedékes gyülekezeti tábor, Berekfürdő

Esténként Fésűs Éva tanulságos meséiben követhettük Csupafül kalandjait, ahogyan saját bőrén tapasztalt meg olyan fontos igazságokat, mint például, hogy nem érdemes csalni annak érdekében, hogy többet játszhasson, büszkén felvállalhatja az apukáját, akkor is, ha ő nem dolgozik különleges munkahelyen, vagy éppen azt, hogy egy összetartó közösségben a hazugság nemcsak szégyenletes dolog, de még felesleges is.

Többnemzedékes gyülekezeti tábor, Berekfürdő

A mese utáni órát változatos esti programok színesítették: volt nyomozós éjszakai séta, templomokról szóló vetélkedő, és esti áhítat is, amelyet a berekfürdői református templomban tartottunk, a hétre kijelölt "családfők" szolgálatával.

Többnemzedékes gyülekezeti tábor, Berekfürdő

A lelki építkezés mellett egy szimbolikus városépítés is zajlott. A tábor utolsó teljes napjának legvégére sikeresen összeállt egy 1000 db-os puzzle, amelynek minden egyes darabjáért megdolgoztak a táborlakók: aranymondásért, reggeli futásért, vetélkedőért, kézművességért, logikai fejtörő helyes megfejtéséért lehetett réti tallérokat szerezni, és azokat kirakós darabokra váltani.

Többnemzedékes gyülekezeti tábor, Berekfürdő

Ahogy ez a különleges, közös alkotás elkészült, úgy vált az egész hét teljessé a szívekben és lelkekben. Hisszük, hogy nem véletlenül: ahogyan Isten újjáépítette a szent várost és benne a templomot Ezsdrás és Nehémiás idejében, úgy tud minket is élő közösséggé, gyülekezetté, az Ő családjává építeni ma is - minden nehézség és akadály ellenére is.