• december 5, 2021

2021. november 26-án "Hit - Hivatás - Család" címmel pályaorientációs kerekasztal-beszélgetést szervezett a Nyíregyháza-Városi Református Egyházközség ifjúsági szolgálata. Gyülekezetünk öt felnőtt tagja tett bizonyságot hitéről, eddigi életútjáról, örömeiről és kihívásairól. Az este egy tervezett sorozat első alkalma volt.

Az alábbiakban egy résztvevő fiatal beszámolóját olvashatjuk.

Ifjúsági csoportunk egyik vezetője, Jenei Péter egyszer azt mondta nekünk, hogy az embernek földi léte során három olyan döntést kell meghoznia, amely az életére alapjaiban kihat. Az első, hogy elfogadja-e Jézust megváltójának. A második, hogy kit választ maga mellé társul. A harmadik pedig, hogy mi az a szakma, amelyet hivatásaként fog űzni az élete folyamán. Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre kerestük a választ gyülekezetünkben 2021. november 26-án megrendezésre kerülő, fiataljainknak szóló pályaorientációs kerekasztal-beszélgetésen, amely a „Hivatás, hit, család” címet viselte.

Pályaorientációs kerekasztal fiataloknak 1.

A programon a Nyíregyháza-Városi Református Egyházközség, az Nyíregyháza-Örökösföldi Református Egyházközség, illetve a Gávai és Vencsellői Református Egyházközség fiataljai vettek részt. Vendégelőadóként gyülekezetünk tagjai, Gaál Tamás újságíró, riporter, rádiós műsorvezető, Dr. Gulácsi Tamás ügyvéd, Gyüre Anikó ápoló, Klincsik Attila közgazdász, vállalati ügyvezető, valamint Simon Tamásné pedagógus. A beszélgetés moderátora, Bodnár Máté tiszteletes először irányított kérdéseket tett fel a hivatások képviselőinek, később pedig mi, fiatalok is érdeklődhettünk felőlük. Az előadók őszintén meséltek nekünk arról, hogyan találtak rá arra a pályára, amelyen ma dolgoznak, milyen előnyökkel és hátrányokkal jár, ha valaki olyan területen helyezkedik el később, mint ők, hogyan tudják összeegyeztetni a családi, illetve a hitéletüket a munkájukkal, valamint milyen kihívásokkal, hitüket megpróbáló helyzetekkel néztek szembe eddigi karrierútjuk során.

Pályaorientációs kerekasztal fiataloknak 1.

Úgy gondolom, mindannyiunk nevében mondhatom, nagy segítséget jelentett számunkra ez a beszélgetés. Fantasztikus dolognak tartom, hogy Istennek és a gyülekezetünknek köszönhetően lehetőségünk nyílt olyan emberekkel beszélgetnünk, akik a hitükben, hivatásukban, családi életükben is példaként állhatnak előttünk. Nekünk, akik középiskolásokként pályaválasztás előtt állunk, vagy egyetemistákként, friss-diplomásként néha-néha elgondolkodunk, vajon helyesen döntöttünk-e a szakunkkal, munkánkkal kapcsolatban rendkívül sokat jelentett, hogy ilyen emberekkel megismerkedhettünk.

Pályaorientációs kerekasztal fiataloknak 1.

Ha olyan hozzáállással végezzük a napi teendőinket, legyen az betegek ápolása, gyermekek tanítása vagy egy szerződés megfogalmazása, amellyel Krisztust képviseljük, Őt dicsőítjük, az valóban láthatóvá válik mások számára is. Ezeknek az embereknek az életútja megerősített bennünket abban, hogy bármilyen szakmát is válasszunk, ha azon az úton járunk, amelyet Isten nekünk szánt, akkor Ő csodálatos dolgokat fog véghez vinni bennünk és általunk.

Nagy Vanda

egyetemi hallgató

Az eseményen készült képek megtekinthetők itt: