"Tetőtől talpig" - Többgenerációs gyülekezeti tábor, Berekfürdő

• augusztus 23, 2019

Isten kegyelméből ebben az évben is sok áldással, jó hangulatban és testvéri közösségben tölthettük az immár hagyományos gyülekezeti táborunkat Berekfürdőn. A mintegy 160 résztvevő között minden korosztály képviseltette magát a pár hetes csecsemőktől, az óvódás és iskolás gyermekeken, az ifjúsági csoportok tagjain és a fiatal felnőtteken át egészen a nagyszülő korúakig.

Berekfürdői gyülekezeti tábor

A tábor témáját a különböző testrészek adták, amelyek egy-egy bibliai történetet és üzenetet hívtak elő a hét során. Kicsik és nagyok élvezettel hallgatták a reggeli interaktív áhítatokon a szemhez, fülhöz, szájhoz, kézhez és lábhoz kapcsolódó gondolatokat, amelyeket a csoportos beszélgetések mélyítettek el.

Berekfürdői gyülekezeti tábor

Ebben az évben is volt lehetőség az egyéni elcsendesedésre: a tábor kápolnájában egy imasétát járhattak végig az érdeklődők.

A délután leginkább fürdőzéssel telt, hogy aztán este újra összegyülekezve, Max Lucado meséit hallgatva fontos igei üzeneteket értsenek meg felnőttek és gyerekek egyaránt.

Berekfürdői gyülekezeti tábor

Erős közösségépítő hatása volt idén is a családok szerveződésének, amelyek a hét során családfőik vezetésével sokféle feladatot oldottak meg. Szilvamagot gyűjtött az a csapat, aki jól szerepelt egy-egy humoros ügyességi versenyben, akinek a családfője vízibombázás után a legvizesebb vagy legszárazabb volt, ahol a legidősebb vagy legfiatalabb táborozó, a legnagyobb tenyerű vagy lábú résztvevő volt, vagy éppen az, aki megtanulta és hibátlanul felmondta a témához kapcsolódó aranymondásokat.

Berekfürdői gyülekezeti tábor

Jó volt megélni az összetartozásunkat az egyik este megtett séta, a közös étkezések, és a zenekar vezette közös éneklések alatt is. Hisszük, hogy az az öröm, ami ebben a táborban átjárt bennünket, mindig velünk lehet a gyülekezet közösségében, ha engedjük, hogy "tetőtől talpig" Isten vezessen bennünket.