Ünnepi istentiszteleti rend - Nagyhét, Húsvét

• április 5, 2020

Kedves Testvéreink!

Húsvét ünnepére készülünk. A koronavírus járvány miatt közös templomi istentiszteleteket nem tartunk, de internetes közvetítés segítségével készülhetünk az ünnepre és majd így ünnepelhetjük Krisztus feltámadását is.

Hétköznap reggelente a Nagyhét során 7.30-7.45 között reggeli áhítatot tartunk.

Minden este 6-tól bűnbánatialkalmakon készülünk az ünnepre. A bűnbánati esti alkalmak kezdetén az elkészült és hamarosan kiadásra kerülő új református énekeskönyv egy-egy új énekét tanulhatjuk meg.

Nagypénteken 10.30-kor a templomból közvetítjük az igehirdetést és egy korábbi passiófelvételt.

Húsvét 1. napján 10.30-kor közvetítjük az istentiszteletet templomunkból.

Húsvét 1. napján reggel 9.00-tól a Duna TV közvetít istentiszteletet úrvacsorával. Aki ebbe szeretne bekapcsolódni az egyházközség internetes honlapján a Zsinat elnöksége által közzétett szempontokat figyelembe véve készülhet elő és követheti az istentiszteletet és az úrvacsorai közösséget.

Itt a gyülekezetünkben a korlátozások elmúltával élünk majd közösen az úrvacsorával. Húsvét 2. napján 10.30-kor közvetítjük az ünnepi istentiszteletet.