Havas tájakon barangoltak a nyírségi református fiatalok

• február 15, 2023

Havas hegyoldalak, jéggé dermedt patakok, reményt keltő napsütés, szélcsendes idő fogadta Regéc környékén a Nyírségi Református Egyházmegye túrázni induló ifjúsági közösségét. A mintegy 120 fős csoport énekszóval és imádsággal indult el a 15 km-es gyalogtúrára, amely nemcsak testmozgást és közösségi élményt kínált, hanem hosszú szakaszokon át a csendes imádság és az elmélyült személyes beszélgetések helyszíne lett.

Ifjúsági gyalogtúra - Regéc

A szervezők a túra vezérigéjeként a 121. zsoltárt választották, amelynek jól ismert első sorai így hangzanak: „Tekintetem a hegyekre emelem: Honnan jön segítségem? Segítségem az Úrtól jön, aki az eget és a földet alkotta.”

Az egyes megállókon az egyházmegye lelkipásztorai olvastak fel részleteket a Bibliából, amelyeket néhány gondolattal, gyakran személyes bizonyságtételükkel magyaráztak.

Ifjúsági gyalogtúra - Regéc

Az út során a fiatalok olyan természeti kincsekben gyönyörködhettek, mint amilyen a Nagy-Péter-mennykő, vagy a Pengő-kő.

A településre visszaérve meleg gulyásleves, és adományként felajánlott péksütemények várták a túrázókat, akik egy újabb NyíRIFI-jelvénnyel gazdagodtak, és persze nagyon sok lelki élménnyel.