Látogatási rend 2020.09.01

• szeptember 1, 2020

LÁTOGATÁSI ÉS INTÉZMÉNY ELHAGYÁSI REND

A Sóstói Szivárvány Idősek Otthona székhelyének látogatási és intézmény elhagyási szabályait

1. szeptember 01-től saját hatáskörben módosítom.

A bevezetett intézkedések elrendelésének oka a településen, és annak közvetlen környezetében, valamint a látogatók lakhelyén megjelenő Covid-19 fertőzés igazolt és gyanús esetei.

Általános szabályok:

• Látogatás csak szigorú szabályok szerint lehetséges.
  • Az intézmény kapuját zárva tarjuk.
  • Az intézmény területére csak egészséges személy léphet be. Erről írásban nyilatkozni szükséges az intézmény területére történő belépéskor. A látogatói pont igénybevételekor nem kell külön nyilatkozni.
  • Minden belépőnél hőmérsékletellenőrzést végzünk. Belépéskor kötelező a maszk viselése és a kézfertőtlenítés. Az intézménybe a beszállítók, és titkárságra érkezők beléphetnek.
  • A látogatás az üvegfallal kettéválasztott látogatói ponton (porta melletti sátorban) hétfőtől-vasárnapig történhet.
  • A látogatásra előre be kell jelentkezni a +36 70 2461535-ös telefonszámon) A látogatást munkatársunk segíti hétfőtől-szombatig 9-től 16 óráig, 16 óra után, illetve vasárnap egész nap a jobb állapotú ellátottak munkatársi segítség nélkül látogathatók a látogatói pontban.
  • A látogatási idő a látogatói ponton maximum 25 perc.
  • Csomagok a portán minden nap 7-16 óra között leadhatóak.
  • A pénztári be/kifizetésekre a családtagoknak kedden és pénteken 9-17 óra között van lehetősége. A pénztáros személyesen be, illetve kikíséri az ügyfelet.

• Látogatás fekvő betegek esetén:

• A „fekvő beteg” megítélése a vezető ápoló hatásköre. A látogatási idő: kedden, és pénteken 9-17 óra között. Szükség setén a portaszolgálat értesíti az adott gondozási egység munkatársát telefonon. A látogató csak munkatársi kísérettel mehet be az épületbe, ahol látogatói köpenyt, maszkot, kesztyűt köteles felvenni. A lakószobában tölthető látogatási idő 10 perc, 1 fekvő ellátottat látogatási naponként 1 látogató látogathat.
  • Haldokló, végstádiumú ellátott látogatása az intézményvezetői, vagy vezetőápolói engedéllyel soron kívül bármikor történhet, a 4. pontban leírt védőruházat használata mellett. Ebben az esetben a látogatás időtartama maximum 30 perc.
  • Az intézmény virucid hatásspektrumú kézfertőtlenítőszert biztosít a látogatás során. A látogatás ideje alatt a maszk, látogatói köpeny, gumikesztyű viselése kötelező, ezt az intézmény biztosítja, és ellenőrzi. Az ellenőrzés a dolgozók munkaköri kötelessége.
  • Hétfőn és pénteken Messenger videó kapcsolat is rendelkezésre áll 9-től 15-óráig. (felhasználónevek: pavilon épület: Pavilon látogató; A-C épület: Vendég látogató). Videóhívás előtt célszerű telefonon egyeztetni: +36 70 2461535-ös telefonszámon. A videóhívást a kijelölt mentálhigiénés munkatárs segíti.

Intézmény elhagyás rendje:

• Ellátottak a beteg, illetve mentőszállítás kivételével csak szervezett formában, dolgozói kísérővel hagyhatják el az intézményt. Egyedül az ellátott nem hagyhatja el az intézmény területét. Ezen szervezett alkalmak napi rendszerességgel történnek, az intézmény biztosítja a szükséges egyéni védőeszközöket.
  • Szabadságra távozás esetén, (vagy ha a hozzátartozó elviszi az ellátottat) 1 db 3 napnál nem régebbi direkt víruskimutatáson alapuló negatív teszt bemutatása szükséges a visszaérkezéshez.

Kérem megértésüket és türelmüket!

Jelen látogatási renddel kapcsolatban panasz, észrevétel tehető az intézmény vezetőjénél helyben, valamint az intézmény fenntartójánál (Nyíregyháza-Városi Református Egyházközség Nyíregyháza Kálvin tér 11. Dr. Gaál Sándor esperes-lelkipásztor.) Az ellátottjogi képviselő elérhetősége: Lőwné Szarka Judit (+36 20 4899557)

Nyíregyháza, 2020. szeptember 1.

Vári Zoltán