Lutzke Krisztina

• lelkipásztor

„Mindezekben megmutattam nektek, hogy milyen kemény munkával kell az erőtlenekről gondoskodni, megemlékezve az Úr Jézus szavairól. Mert ő mondta: "Nagyobb boldogság adni, mint kapni" (Ap. Csel. 20,35)

Lutzke Krisztina vagyok, a Nyíregyháza-Városi Ref. Egyházközség lelkésze. 15. éve szolgálok ebben a gyülekezetben.

Férjem brazil evangélikus lelkész, aki jelenleg a Szivárvány Idősek Otthonának Etelközi részlegében szolgál lelkészként. 2 fiú gyermekünk van, Benjamin Gyula, aki a Sárospataki Református Gimnázium Kéttannyelvű tagozat 9. osztályos tanulója, valamint Nátán Rudolf, aki a Jókai Mór Református Általános Iskolában 6. osztályos.

A Teológia elvégzése után 5 évet Németországban tanultam ösztöndíjjal, melyben számomra az egyik legfontosabb területet tanulmányoztam, a lelkigondozást. Házasságkötésünk után 1 évet férjemmel misszióban töltöttünk az Amazónás vidékén. 2 évet egy másik szolgálati helyen voltunk Észak-Kelet Braziliában, ahol részt vettem a Nőszövetség munkájában. Régóta közel áll szívemhez a női munka, a családosokkal való foglalkozás, valamint a szépkorúakkal való foglalkozás.

2003-ban jöttünk vissza Magyarországra, azóta itt szolgálok. Nagy öröm számomra, hogy a nyíregyházi nőszövetséget vezethetem. Számomra a lelkészi szolgálat Istentől való elhívatás, amelyben próbálok Istennek engedelmességben, az ő vezetésére figyelve élni.