Klincsik Attila

• pótpresbiter

Gyermekéveimet Törökszentmiklóson töltöttem. 2001-ben Miskolcon szereztem közgazdász diplomát. Feleségemmel, Klincsikné Dr. Simon Enikővel ugyanebben az évben kötöttünk házasságot, azóta Nyíregyházán élünk.
Közös életünk kezdetén feleségem szülőfalujában, Ramocsaházán voltunk a helyi református közösség tagjai.
8 éve tartozunk a Nyíregyháza – Városi Református Egyházközséghez.
A gyülekezetben az audio-vizuális munkacsoport tagjaként az istentiszteleti alkalmak hangosításában, közvetítésében, felvételében segédkezem.
Feleségem az óvodás korosztályhoz tartozó gyerekek részére tart gyermekistentiszteleteket és jelenleg az óvodaalapításokkal kapcsolatos szervezési feladatokat látja el.
Két gyermekünk van: Anna Budapesten egyetemista, Míra középiskolai tanuló. Mindketten aktív tagjai a gyülekezet ifjúsági közösségének.
Életünk vezérigéje:
„Ne félj mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy!
Ha vízen kelsz át, én veled vagyok, és ha folyókon, azok nem sodornak el.
Ha tűzben jársz, nem perzselődsz meg, a láng nem éget meg.”
(Ézsaiás, 43,1b-2)