Sápi Imre

• pótpresbiter

Sápi Imre vagyok, 46 éves, Nyíregyházán születtem, hívő református családban. Anyai nagyapám református lelkész volt, apai ágon rohodi gyökerekkel rendelkezem. Édesapám 5 éves koromban munkahelyi balesetben meghalt, így édesanyám egyedül nevelt 2 testvéremmel együtt, mindhárman jelenleg is gyülekezetünk élő hitű tagjai vagyunk.

Nyíregyházán érettségiztem a Krúdy Gyula Gimnáziumban, diplomát a Debreceni Agrártudományi Egyetemen, majd a Bánki Donát Műszaki Főiskolán szereztem.

1994 óta dolgozom egy nagy pénzintézet nyíregyházi fiókjában, 21 éve osztályvezetőként. Itt ismertem meg feleségemet Dobra Juditot, akivel 1996-ban kötöttünk házasságot itt a templomban. Közös életünket Isten két kislánnyal áldotta meg: Zsófia 12, Eszter 10 éves, pici koruk óta járnak hittanoktatásra és a gyermek istentiszteletekre.

1984-ben konfirmáltam itt a gyülekezetben Dr. Fekete Károly esperes vezetésével. Tizenéves koromtól Jézus Krisztust személyes Megváltómnak tudhatom. Két fontos ige számomra Pál Apostolnak a Filippibeliekhez írt leveléből, melyek vezetnek a hétköznapokon: „Semmit nem cselekedvén versengésből, sem hiábavaló dicsőségből, hanem alázatosan egymást különbeknek tartván ti magatoknál.” (Filippi 2,3) és „A ti szelídlelkűségetek ismert legyen minden ember előtt.” (Filippi 4,5)

Kérem Istent, hogy használjon fel engem is az Ő tervei szerint a gyülekezet javára.  Isten áldását kérem valamennyiünk életére.