Telepóczki Miklós

• presbiter

Telepóczki Miklós vagyok, 1948-ban születtem Nyírturán, ott nevelkedtem. Felmenőim anyai ágon reformátusok, apai ágon görögkatolikusok. Egy férfitestvérem van, aki nyugdíjas pedagógus és édesanyámmal él a szülői házban. Az általános iskolát szülőfalumban végeztem majd Debrecenben érettségiztem az Építőipari Technikumban. Majd a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Tervezőirodán helyezkedtem el, majd két év sorkatonai szolgálatot következett. A Debreceni Építőipari Műszaki Főiskolán szereztem magasépítő mérnöki diplomát. A tervező irodán tervezőként, a KEMÉV-nél tervező irodavezetőként, az Újfehértói Polgármesteri Hivatalban építésügyi osztályvezető vezető főtanácsosaként dolgoztam.  Nyugdíjasként jelenleg is tervezek és a Megyei Építész Kamaránál biztosi tisztséget töltök be.

Feleségem Farkas Márta néhai Farkas Miklós nagykállói református lelkész lánya, szintén nyugdíjas építész, aktív közéleti személyiség.  1971-ben házasodtunk össze ekkor konfirmáltam. Két gyermekünk van, Zoltán repülőgépész mérnök a Lufthansa légitársaság budapesti mérnökszolgálatának vezetője. Budapesten presbiterként szolgált, jelenleg a Debreceni Nagytemplomi Gyülekezet tagjai. Három lánygyermekük van. Márta lányunk pedagógus-újságíró a MRE Zsinatának munkatársa illetve hitoktató. Budapesten élnek jelenleg presbiter jelölt. Két gyermekük van.

Házasságkötésünk után a Nyíregyháza-Városi Gyülekezet, később a Nyíregyháza-Kertvárosi Gyülekezet tagjai lettünk ott feleségem presbiter volt.  Istennek hála gyermekeink kiskoruktól hitet kaptak. Mindketten itt konfirmáltak. Harmadik éve vagyunk újra a Városi Gyülekezet tagjai. Hitemet házasságkötésem óta gyakorlom. Református lelkész családba kerülve nagy hatással volt rám apósom néhai Farkas Miklós lelkipásztor és felesége Szondy Katalin személyisége megismert példaadó életútja valamint feleségem minden időben kitartóan gyakorolt hite.

A vasárnapi Istentiszteleteken feleségemmel együtt rendszeresen részt veszünk az elhangzó kiváló, biblikus a mindennapokra eligazítást adó igehirdetések mindig lelki feltöltődést jelentenek. A vasárnapi és ünnepnapi alkalmakon kívül részt veszünk egyéb a hitélethez kapcsolódó rendezvényeken is. Az SDG református értelmiségi konferencia rendszeres hallgatói voltunk. Vallom, hogy napjainkban is nagy szükség van a keresztyén hit megtartására a gyülekezetek lelki megerősítésére létszámbeli növekedésére és példamutatásra. Korábbi években feleségemmel többek között református parókiát, gyülekezeti házat, szeretetotthont, templomot is terveztünk az egyházkerületben. Építész szakmai tapasztalatommal szeretném szolgálni az egyházközség tárgyi fejlesztéseit is.